معرفی

خلاصه‌سازی هوشمند یکی از مهمتری کاربردهای الگوریتم‌های Natural Language Processing(NLP) یا پردازش زبان طبیعی است. در این الگوریتم‌ها با منطق‌های مختلفی، میزان اهمیت بخش‌های مختلف متن سنجیده می‌شود و بخش‌هایی که اهمیت کمتری دارند حذف می‌شوند.

واکاویک خلاصه‌سازی هوشمند را در قالب سرویس خلاصه‌گر ارائه می‌کند.

برخلاف سرویس دسته‌گر، برای استفاده از خلاصه‌گر نیازی به ساخت ماژول وجود ندارد. از دو طریق می‌توانید از سرویس خلاصه‌گر واکاویک استفاده کنید:

  1. پنل وبسایت
  2. API

پنل وبسایت

برای استفاده از طریق پنل وبسایت، پس از لاگین در صفحه کاربری خود، از منوی سمت راست گزینه «خلاصه‌گر» را انتخاب کنید. در صفحه خلاصه‌گر یک باکس برای ورود متن مشاهده می‌کنید. در این باکس متنی که می‌خواهید خلاصه شود را وارد کنید، و در ورودی دوم، تعداد جملات متن خلاصه شده را انتخاب کنید (متن در چند جمله باید خلاصه شود).

در استفاده از سرویس خلاصه‌گر به نکات زیر توجه کنید:

  • توجه کنید که سرویس خلاصه‌گر در حال حاضر جملات را از نقطه پایانی آنها تشخیص می‌دهد، در نتیجه اگر متن وارد شده نقطه گذاری نشده باشد، خروجی مطلوب نخواهد بود.
  • در خلاصه‌گر جملات بازنویسی نمی‌شوند، فقط میزان اهمیت هر جمله تشخیص داده می‌شود. اگر اهمیت جمله بالا باشد، آن جمله عینا در خروجی قرار داده خواهد شد، و اگر اهمیت جمله کم باشد، کل آن جمله حذف خواهد شد

API

این بخش در صفحه مستندات API به شکل کامل تشریح شده است