افزونه Excel

افزونه اکسل به شما این امکان را می‌هد که بدون نیاز آپلود فایل اکسل و یا اتصال به API واکاویک، متن‌های مورد نظر خود را دسته‌بندی کنید. (درحال حاضر این افزونه فقط برای دسته‌بندی کار می کند و برای افزودن رکورد کاربرد ندارد.)

برای این کار، فایل افزونه اکسل واکاویک را دانلود کنید، و آن را Extract کنید(رمز فایل 123 است) سپس فایل را اجرا کنید. زمانی که فایل را اجرا می‌کنید در نرم افزار اکسل از شما می‌پرسد که آیا مایلید بخش ماکرو اکسل را فعال کنید یا خیر. گزینه Enable Macros را انتخاب کنید.

پس از این مرحله، اگر یک فایل جدید اکسل باز کنید، می‌بینید که در روبان بالای اکسل، کنار منوی View، یک منوی جدید به اسم Vakavic اضافه شده است.

افزونه

تنظیمات اولیه

برای استفاده از این افزونه، یک بار باید تنظیمات آن را انجام دهید. برای انجام تنظیمات مراحل زیر را طی کنید

  1. در سایت واکاویک لاگین کنید و از منوی سمت راست روی تنظیمات حساب کاربری کلیک کنید
  2. در انتهای این بخش یک باکس متن مشاهده می‌کنید که متن کید API شما را نشان می‌دهد. مقدار آن را در کلیپبود کپی کنید(می‌توانید از کلید سبز «کپی کلید API در کلیپبورد» استفاده کنید)
  3. یک فایل اکسل باز کنید. روی منوی Vakavic دربالای اکسل (کنار گزینه View) کلید کنید. درنواری که در بالای اکسل باز می‌شود دو گزینه مشاهده می‌کنید. ۱- Classify ۲- Key Setting روی گزینه Key Setting کلید کنید، با این کار باکسی باز می‌شود که دو مقدار ورودی دریافت می‌کند. متن کلید API را که درد کلیپبورد کپی شده است، در بخش Authorization وارد کنید.
  4. به وبسایت واکاویک برگردید و صفحه ماژول مورد نظر را باز کنید. تب «مشخصات و تنظیمات ماژول» را باز کنید. در این بخش مقدار «کد یکتای ماژول» را در کلیپبورد کپی کنید
  5. به اکسل برگردید. مقدار کپی شده در کلیپبورد را در باکس Referencekey وارد کنید و کلید «ذخیره» را فشار دهید. تنظیمات

نگران نباشید، این کار را فقط یک بار لازم بود انجام بدهید :)

انجام دسته‌بندی

اکنون می‌توانید در هر سلول از فایل اکسل یک متن وارد کنید، یا تعدادی متن را در یک ستون زیر هم بنویسید. سپس کلید Classify از نوار Vakavic را فشار دهید. با این کار باکسی باز می‌شود که از طریق آن می‌توانید یک ستون متن را برای دسته‌بندی انتخاب کنید. ستون یا سلول مورد نظرتان را انتخاب کنید و کلید اجرا را بزنید. پس از چند لحظه نتیجه دسته‌بندی متن‌ها در جلوی آنها نمایش داده خواهد شد.